Jak przygotować pliki:

 

W celu zapewnienia Państwu sprawnej i szybkiej obsługi bardzo prosimy o skorzystanie z poniższych wskazówek:

 

  • przestrzeń barw – pliki w formacie CMYK.
  • pliki z grafiką rastrową – zalecane pliki w formacie TIFF z kompresją LZW, bez masek, warstw oraz dodatkowych kanałów.
  • pliki z grafiką wektorową – zalecane pliki w formacie EPS, PDF, czcionki zamienione na krzywe. W wyjątkowych przypadkach przyjmujemy pliki otwarte Worda lub Corela.

 

Rozdzielczość – pliki w skali 1:1. wg. tabeli rozdzielczości:

Nośniki:

 

Gotowe pliki można dostarczyć do nas nagrane na płycie CD, DVD lub przesłać do nas pocztą elektroniczną lub na nasz serwer ftp. Po przesłaniu plików należy złożyć zamówienie e-mailem, w którym należy podać następujące informacje: nazwy plików do druku, format pracy, rodzaj papieru oraz nakład.

 

Format zapisu:

Zapisz swój projekt w formacie PDF, TIF i JPG. Większość programów graficznych posiada opcję zapisu do różnych formatów, w tym jpg, tof czy pdf.
Pamiętaj, aby przed zapisem zamienić czcionki na krzywe i spłaszczyć wszystkie warstwy.

 

Rozmiar projektu i przygotowanie do druku

Przygotuj swój projekt w skali 1:1. Oznacza to, że plik musi mieć dokładnie ten sam format, w jakim chcesz otrzymać swój finalny druk.

Format docelowy netto zawsze należy powiększyć o spady po 3 mm z każdej strony. Spad to dodatkowy obszar grafiki, który jest usuwany podczas cięcia. Twoje grafiki, tła lub zdjęcia powinny wychodzić poza docelową krawędź strony i zawierać się w spadach.

Zalecamy również zachowanie bezpiecznych marginesów w projekcie, tzn. umieszczanie tekstów i istotnych elementów grafik co najmniej 5 mm od krawędzi formatu netto projektu.

Należy również pamiętać o dobrej jakości zdjęć które umieszczamy w projektach oraz o formacie kolorów CMYK które są stosowane w druku.